دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تأمین محتوای دینی صداوسیما با جدیت پیگیری می‌شود

No image
تأمین محتوای دینی صداوسیما با جدیت پیگیری می‌شود رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما با تشریح برنامه های آینده این مرکز، گفت: تأمین محتوای دینی رسانه در قالب کتاب و نشریه از فعالیتهای مهم این حوزه است که با جدیت پیگیری می‌شود تا برنامه‌های این رسانه از محتوای غنی و ارزشمندی برخوردار باشند.
حجت الاسلام هادی صادقی رئیس مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای آینده این مرکز اظهار داشت: برخی از برنامه‌ها به منظور تأمین نیازهای محتوای دینی رسانه است که این محتوای دینی، در قالب کتاب‌ها و نشریات تولید می‌شوند و مخاطب از آن استفاده می‌کند.
رئیس مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما در ادامه از برگزاری همایش " دین و رسانه " در اسفند ماه امسال خبر داد و افزود: همایش اصلی دین و رسانه اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و قرار است مکمل همایش مذکور همایش فرعی" سکولاریزم و تلویزیون" اسفند ماه برگزار شود.
وی هدف از برگزاری این همایش را مطالعات نظری حوزه دین عنوان کرد و گفت: این همایش به عنوان مقدمه ای برای ورود به دین و رسانه لازم است.
حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: قرار است همایش بین المللی "دین و رسانه" با مشارکت چند سازمان و نهاد چون دانشکده صدا و سیما، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه تهران و مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود که فراخوان آن تا دو یا سه هفته دیگر اعلام می‌شود.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS