دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تسهیلات بانکی بدون وثیقه به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی پرداخت می شود

No image
تسهیلات بانکی بدون وثیقه به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی پرداخت می شود مدیرکل دفترحمایت ازسرمایه گذاری و کارآفرینی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تسهیلات بانک کشاورزی بدون وثیقه در قالب طرح بانک زمین به فارغ التحصیلان دانشگاهی بخش کشاورزی پرداخت می شود.
مجتبی مومن صفایی در گفتگو با خبرنگار مهربا اشاره به راهکارهای وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکل وثیقه به منظور دریافت تسهیلات بانکی، گفت: برای طرح های مجتمع های تولیدی ازجمله مجتمع های دامپروری وگلخانه ای که تسهیلات مورد نیازمتقاضیان آنان بسیاربیشتراز سقف ضمانتی است پیشنهاد داده شده که تسهیلات این قبیل طرح ها دراختیارکارآفرینان بزرگی همچون بانک زمین قرارداده شود.
وی افزود: براساس طرح بانک زمین پس ازاینکه ساخت واحدهای دامپروری و گلخانه ای به بهره برداری رسید،می تواند به صورت اجاره به شرط تملیک دراختیارفارغ التحصیلان بخش کشاورزی قرارگیرد لذا دراین طرح مشکل وثیقه برای مخاطبین دانشگاهی مرتفع می شود.
مدیرکل دفترحمایت ازسرمایه گذاری و کارآفرینی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امکان تامین وثیقه از سوی کارآفرینان بزرگ وجود دارد، اظهار داشت: لذا با اجرای طرح بانک زمین با توجه به ارتباط این بانک با بانک کشاورزی بحث وثیقه برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بی معنا خواهد شد.
وی با اشاره به دیگر راهکارهای وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با کاهش و یا حذف مشکل تامین وثیقه از سوی متقاضیان تسهیلات بانک کشاورزی، افزود: براساس تفاهم نامه ای که وزارت جهاد کشاورزی با بانک کشاورزی منعقد کرده این بانک تا سقف 20 میلیون تومان از متقاضیان دریافت تسهیلات وثیقه ملکی دریافت نمی کند و این اعتبارات به صورت استفاده از سفته و یا ضامن بانکی معتبر پرداخت می شود.
مومن صفایی اعلام کرد: در حال حاضرسقف ضمانتی 20 میلیون تومانی برای طرح های آبیاری تحت فشار به سقف 40 میلیون تومان افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: به منظورحذف هزینه اعتبار خرید سفته، متقاضیان می توانند در قالب قراردادلازم الاجرابا بانک کشاورزی تسهیلات تا زیرسقف ضمانتی رادریافت کنند که این قرارداد درحکم وثیقه تلقی می شود و بانک می تواند درصورت عدم بازپرداخت تسهیلات اقدامات قانونی را با استفاده ازاین قرارداد درمراجع حقوقی دنبال کند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
صفات خداوند

صفات خداوند

Powered by TayaCMS