دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تمهیدات عید فطر

No image
تمهیدات عید فطر
به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد عیدیان در نشست خبری ستاد برگزاری نماز عیدفطر که امروز در محل مصلی تهران برگزار شد افزود: ستاد برگزاری نماز عید فطر از ساعت 5 تا 10:30 صبح روز عید آماده خدمت‌رسانی به مردم است.
 
وی با اشاره به شرح وظایف کمیته‌های خدماتی، ایمنی، فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، امنیتی ـ انتظامی، اطلاع‌رسانی، پشتیبانی، برنامه‌ریزی و کنترل پروژه و کمیته نماز یادآورشد: شرح وظایف این کمیته‌ها تعیین و به هر یک ابلاغ شده است.
عیدیان با اشاره به ایستگاههای مترو در اطراف مصلی تهران عنوان کرد: 2 هزار و 500 دستگاه اتوبوس به همراه تعداد قابل توجهی تاکسی و ون کار سرویس‌دهی به نمازگزاران را برعهده دارند و در عین حال 5 پارکینگ برای حدود 15 هزار خودرو سواری درنظر گرفته شده است.
وی با اشاره به برنامه‌ پذیرایی از نمازگزاران خاطرنشان کرد: حدود 30 ایستگاه پذیرایی در بیرون از محل برگزاری نماز تعبیه شده است و در عین حال بسته‌هایی حاوی مواد خوراکی و نقشه مسیر و محل استقرار اتوبوسها در اتوبوسها به نمازگزاران داده می‌شود.
جانشین رییس ستاد برگزاری نماز عید فطر تصریح کرد: بخش عمده هماهنگی ترافیکی و خدماتی ستاد در قسمت شمالی مصلی مشرف به اتوبان رسالت می‌شود که به دلیل حجم زیاد جمعیت چند گاردریل میان اتوبان برداشته و مسیر را برای ساعاتی باز خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این که چرا ایستگاههای پذیرایی در داخل مصلی تعبیه نشده توضیح داد: به دلیل اشغال فضای نمازگزاران و ازدحام جمعیت و نیز به دلیل مسایل امنیتی برای بسته‌های مواد خوراکی این ایستگاهها به تناسب ورودیهای مصلی در خارج از محوطه نماز تعبیه شده است.
به گزارش ایسنا، عیدیان با اشاره به تدابیر بهداشتی و پزشکی اتخاذ شده در ساعات برگزاری نماز عید، اظهار کرد: سال گذشته حدود 49 مورد اورژانس پزشکی برای نمازگزاران پیش آمد که این 49 مورد به صورت سرپایی و یا انتقال به بیمارستان رسیدگی شدند. همچنین در سال جاری نیز شرکت شهر سالم یک بیمارستان صحرایی را مستقر می‌کند و در عین حال نیروهای اورژانس تهران و جمعیت هلال احمر در محل مصلی حاضر خواهند بود و تلاش می‌شود کمترین مشکل پیش آید.
وی خاطرنشان کرد: هنوز محدودیتهای ترافیکی محل برگزاری نماز به ستاد ارسال نشده است، ولی قطعا مشابه سال قبل خواهد بود و سعی می‌شود چند مورد ایراد سال قبل برطرف شود.
جانشین رییس ستاد برگزاری نماز عید فطر در پاسخ به این که برگزاری این برنامه چه هزینه‌ای را به همراه داشته، بیان کرد: هزینه‌های صورت گرفته برای سیستمهای صوتی، فرش، زیباسازی، غیره که در محل مصلی صورت گرفته و در واقع نوعی سرمایه‌گذاری است و نمی‌تواند هزینه مشخصی را برای آن برآورد کرد.

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS