دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

No image
دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد نخستین دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.
دبیر ستاد سی‌امین سالگرد انقلاب اسلامی ‌در حوزه‌ی هنری کشور و مسؤول واحد شفاهی دفاع ‌مقدس در حاشیه‌ی راه‌اندازی این دفتر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در چهارمحال و بختیاری گفت: ایستادگی، مقاومت و مظلومیت مردم جنگ‌زده که بدون هیچ‌ اعتراض و ناله‌ای زندگی می‌کردند، باید برای نسل جوان که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، آشکار شود.
حجت‌الاسلام سعید فخرزاده افزود: ظرف وجودی واقعیت بیرونی دوران دفاع بیش‌تر از ظرف تأثیرگذاری آثار یک داستان‌نویس است که اثر خود را ویرایش و آرایش کند. حماسه‌ی بزرگ دفاع مقدس مشابه‌سازی نشده؛ چراکه مطالعه‌ی جنگ عمیق نبوده و زوایای گوناگون دفاع مقدس برای هنرمندان و علاقه‌مندان مکشوف نشده است.
به گفته‌ی او، دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در زمینه‌های خاطره‌نویسی و تحقیق دفاع ‌مقدس در سطح ادبی فعالیت می‌کند.
محمدرضا سمیع - مسؤول واحد ادبیات مقاومت و پایداری حوزه‌ی هنری چهارمحال و بختیاری - نیز ضبط و ثبت اسناد انقلاب به صورت شفاهی و ارائه‌ی آن‌ها را به هنرمندان برای تولید آثار هنری و ادبی، از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی دفتر ادبیات مقاومت و پایداری دانست.
او همچنین گفت: فرهنگ جبهه را برای دستیابی به عدالت، مهرورزی، صیمیت و وحدت ملی باید گسترش داد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS