دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

رسانه‌ها الگویی مؤثر در ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب هستند

No image
رسانه‌ها الگویی مؤثر در ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب هستند
مدیر شبکه العالم با یادآوری تأثیرگذاری بالای رسانه ها به ویژه تلویزیون، گفت: رسانه ها الگویی مؤثر در بهبود عفاف و حجاب در جامعه محسوب می شوند. به گزارش خبرگزاری هر، نوید بهروز مدیر شبکه العالم در گفتگو با ستاد خبری نخستین جشنواره بین المللی تولیدات رسانه ای عفاف و حجاب "نور" یادآور شد: تمامی رسانه ها اعم از سینما و تلویزیون و مطبوعات که مخاطبین اصلی و عموم مردم هستند اثرگذاری مثبت یا منفی بسیار بالایی دارند و می توانند به عنوان الگویی مؤثر جهت بهبود عفاف و حجاب در جامعه مطرح باشند. وی در مورد الگوسازی صحیح رسانه ها گفت: ارائه الگوی متناسب با عرف جامعه در زمینه عفاف و حجاب از سوی مسئولان رسانه ها به طور حتم، تأثیرگذاری بالایی به دنبال خواهد داشت. بهروز در زمینه رفتار و پوشش مجریان و گویندگان تلویزیونی و تأثیر آنان بر مخاطبان تصریح کرد: مجریان و گویندگان هرقدر خبری خوب و مفید ارائه دهند اما ظاهر خوب و عالی نداشته باشند نمی توانند تأثیر زیادی بر مخاطب بگذارند. وی برخورد فیزیکی با مسئله حجاب را رد کرد و افزود: به طور حتم برخورد فیزیکی با حجاب نتیجه معکوس دارد چرا که با پرداختن به آموزش و ارائه الگوهای صحیح چون حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) به دختران در کنار فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی و تهذیب نفس بسیار مؤثرتر خواهد بود. منبع: مهرنیوز

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS