دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

روز آتش‌نشانی و ایمنی

سریعاً کلیة افراد را به خارج از ساختمان هدایت کنید. - شیر اصلی گاز را ببندید و مواد آتش‌زا و کپسول گاز را به بیرون منتقل کنید.
روز آتش‌نشانی و ایمنی
روز آتش‌نشانی و ایمنی

موارد رعایت ایمنی هنگام آتش نشانی

سریعاً کلیة افراد را به خارج از ساختمان هدایت کنید. - شیر اصلی گاز را ببندید و مواد آتش‌زا و کپسول گاز را به بیرون منتقل کنید. - بیاد داشته باشید که بزرگترین خطر ناشی از آتش‌سوزی در مکانهای سربسته، خطر ناشی از خفگی است. نه سوختگی سطح بدن. از وارد شدن مجدد به ساختمان به شدت خودداری نمایید. - اگر داخل ساختمان گیر افتاده‌اید یا ناچار به ماندن در آنجا هستید، از ماسک یا پارچة مرطوب جهت پوشاندن دهان و بینی استفاده کنید تا لااقل دستگاه تنفسی شما آسیب کمتری ببیند. - اگر آتش‌سوزی در یکی از اتاقها اتفاق افتاده، پیش از خروج از ساختمان،
درب آن اتاق و کلیة درهای منتهی به آن اتاق را ببندید. - از باز کردن درب و پنجرة اتاقی که دچار حریق شده است به شدت پرهیز کنید. چرا که خطر گسترش آتش‌سوزی و حتی انفجار (بدلیل رسیدن هوا و اکسیژن) وجود دارد. اگر نمی‌دانید که در اتاق بسته آتش‌سوزی وجود دارد یا خیر، با احتیاط، درب و دستگیره را لمس نمایید. - در اولین فرصت ممکن، با آتش‌نشانی تماس بگیرید. - چنانچه در ساختمان گیر افتاده‌اید، به یکی از اتاقهای روبه‌بیرون پناه ببرید. در را ببندید، با استفاده از پارچه و ملحفه، راه نفوذ دود به اتاق از منافذ در را مسدود کنید، پنجره را باز کنید و کمک بخواهید بدن خود را با لباس و پارچه‌های ضخیم و مقاوم به آتش بپوشانید اگر بر اثر آتش کوچکی که در مقابل شماست، برگهای خشک و بوته‌های کوچک اطراف آتش گرفته‌اند، با جارو یا تکه‌های چوب، آتش را پخش و سپس خاموش کنید. - جهت خاموش کردن آتش، دستکش به دست داشته باشید. - چنانچه با آتش‌سوزی بزرگی مواجه هستید، زمان را از دست ندهید ورت شعاعی و با حداکثر توان از صحنه دور شوید و به فضای باز و امن پناه ببرید. - بلافاصله آتش‌نشانی یا جنگلبانی را در جریان گذارید. - چنانچه در میان آتش محصور شدید، روی زمین خم شوید، صورت، سر، دستان و حداکثر سطح بدنتان را با پارچه‌ای ضخیم و مقاوم به آتش بپوشانید. - اگر لباستان آتش گرفت، سریعاً زبانه‌های آتش را با کت یا پارچة ضخیم دیگری خاموش کنید، آنرا به دور خود بپیچید و روی زمین بغلتید تا شعله خاموش شود. به خاموش شدن ظاهری شعلة آتش اعتماد نکنید. با وزش باد و تغییر شرایط، ممکن است درختان و چوبها دوباره مشتعل شوند و فاجعة عظیمی ببار آورند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS