دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی

No image
ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی گروهی از دانشمندان در آمریکا نانوذرات کنترل از راه دوری ساخته اند که می توانند داروها را مستقیما به تومورهای سرطانی منتقل کنند.
دانشگاه MIT در پاسخ به خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: دانشمندان دانشگاه MIT این نانو ذرات را ساخته و در تشریح عملکرد آنها اعلام کردند که این نانوذرات کنترل از راه دور بوده و هنگامی که با استفاده از یک میدان مغناطیسی تحریک می شوند داروها را برای از بین بردن تومورهای سرطانی منتشر می کنند.
این ابتکار عمل که نتایج آن در شماره اخیر نشریه "مواد پیشرفته" منتشر شده است می تواند به ارایه تکنیک های نوین درمانی با تمرکز بر از بین بردن هدفمند تومورهای سرطانی منجر شود.
این محققان در مراحل نخست بررسی های خود نانوذرات چند منظوره قابل تزریق به بدن را ساخته بودند که پس از ورود به بدن از طریق جریان خون به تومورهای سرطانی رسیده و موجب از بین رفتن آنها می شده است.
اما در تحقیقات اخیر که نسخه پیشرفته تری از بررسی های گذشته است، دانشمندان تلاش کردند تا امکان استفاده و کنترل از این نانوذرات را در زمانهای مورد نظرشان بررسی کنند.
از این رو آنها سیستمی را ارایه کردند که شامل نانوذراتی است که خاصییت ابرپارا مغناطیسی داشته و زمانی که در معرض میدان های مغناطیسی قرار می گیرند، گرما از خود منتشر می کنند و بدین ترتیب موجب از بین رفتن تومورها می شوند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS