دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی

No image
ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی گروهی از دانشمندان در آمریکا نانوذرات کنترل از راه دوری ساخته اند که می توانند داروها را مستقیما به تومورهای سرطانی منتقل کنند.
دانشگاه MIT در پاسخ به خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: دانشمندان دانشگاه MIT این نانو ذرات را ساخته و در تشریح عملکرد آنها اعلام کردند که این نانوذرات کنترل از راه دور بوده و هنگامی که با استفاده از یک میدان مغناطیسی تحریک می شوند داروها را برای از بین بردن تومورهای سرطانی منتشر می کنند.
این ابتکار عمل که نتایج آن در شماره اخیر نشریه "مواد پیشرفته" منتشر شده است می تواند به ارایه تکنیک های نوین درمانی با تمرکز بر از بین بردن هدفمند تومورهای سرطانی منجر شود.
این محققان در مراحل نخست بررسی های خود نانوذرات چند منظوره قابل تزریق به بدن را ساخته بودند که پس از ورود به بدن از طریق جریان خون به تومورهای سرطانی رسیده و موجب از بین رفتن آنها می شده است.
اما در تحقیقات اخیر که نسخه پیشرفته تری از بررسی های گذشته است، دانشمندان تلاش کردند تا امکان استفاده و کنترل از این نانوذرات را در زمانهای مورد نظرشان بررسی کنند.
از این رو آنها سیستمی را ارایه کردند که شامل نانوذراتی است که خاصییت ابرپارا مغناطیسی داشته و زمانی که در معرض میدان های مغناطیسی قرار می گیرند، گرما از خود منتشر می کنند و بدین ترتیب موجب از بین رفتن تومورها می شوند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
صفات خداوند

صفات خداوند

Powered by TayaCMS