دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

فراخوان مقاله ماه نامه زمانه

No image
فراخوان مقاله ماه نامه زمانه ما هنامه زمانه، نشریه تخصصی اندیشه و تاریخ سیاسی ایران معاصر برای شماره های مرداد و شهریور فراخوان مقاله داد.
به گزارش خبرگزاری رسا، ماه نامه زمانه که در عرصه اندیشه و تاریخ سیاسی ایران معاصر منتشر می شود برای شماره های مرداد و شهریور، با اعلام موضوع، فراخوان مقاله داد.
بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی هیات تحریریه این نشریه، زمانه مردادماه با محور «جریان ها و شخصیت های موثر در تاریخ معاصر» به موضوع های «صهیونیسم، فراماسونری»، «حزب توده نیروهای چپ ،ملی گرایی، ناسیونالیسم»، «جریان مردمی ـ مذهبی در ملی شدن صنعت نفت»، «حزب دموکرات دوره مشروطه»، «نهضت مشروطه»، «مطبوعات در سیر تحولات بعد از مشروطه»، «انقلاب سلامی»، «پانزده خرداد» و شخصیت‌هایی مانند امام خمینی(ره)، آیت‌الله کاشانی، مدرس، شیخ‌فضل‌الله نوری، نواب صفوی، مصدق،‌ قوام‌السلطنه، چرچیل،آخوند خراسانی، حسن تقی‌زاده، محمدعلی فروغی و دیگر اشخاص موثر در تاریخ معاصر ایران می پردازد.
سرفصل نشریه زمانه در شهریور ماه «دیوان سالاری و نظام اداری» است که در همین راستا به موضوع های «نقش شخصیت‌های مؤثر در تحولات و ساماندهی دیوان سالاری»، «پیشینه و تاریخچه دیوان سالاری»، «شکل‌گیری و تکوین ساختار اداری»، «ریشه تقلیدی ساختار اداری»، «عدم تناسب تحولات اجتماعی ـ سیاسی و فرهنگی با تحولات ساختار اداری»، «نقد ساختار فعلی از منظر قانون اساسی، قانون اساسی و اقتضائات بروکراسی»، «ساختار برنامه و بودجه»، «نظام استخدامی کشور»، «تعارض یا تناقض چشم‌انداز بیست ساله با ساختار اداری موجود»، «مبانی نظری حکومت با دیوان سالاری»، «انقلاب اسلامی و ساختار اداری مانده از حکومت پهلوی»، «تطبیق با کشورهای دیگر در خصوص سیستم اداری»، «نقش بروکراسی و دیوان سالاری در توسعه یا عقب‌ماندگی جوامع»، «مطالعه موردی دیوان سالاری موجود در کشورهای اسلامی» و «راهکارها و پیشنهادات جهت اصلاح‌ ساختار اداری» می پردازد.
علاقه مندان مندان می توانند آثار خود را در هر یک از موضوعات بیان شده به نشانی اینترنتی www.zamaneh.info و یا به پست الکترونیکی info@zamaneh.info ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.

پر بازدیدترین ها

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
Powered by TayaCMS