دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آرای فقهی آیت‌الله فاضل لنکرانی؛ تکیه‌گاه حوزه در دوران غربت اندیشه امام بود

No image
آرای فقهی آیت‌الله فاضل لنکرانی؛ تکیه‌گاه حوزه در دوران غربت اندیشه امام بود رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در همایش «بررسی شیوه استنباط و نوآوری‌های فقهی حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی» گفت: آرای فقهی حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی تکیه‌گاه حوزه در دوران غربت اندیشه حضرت امام(ره) بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام سید حسن ربّانی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در همایش «بررسی شیوه استنباط و نوآوری‌های فقهی حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی» که بیستم خردادماه در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، شخصیت‌های علمی را از سرمایه‌های علمی کشور خواند و گفت: تجلیل و تکریم این علما و دانشمندان نمی‌تواند به نظام سنتی متعارف در حوزه علمیه محدود باشد و بایستی با برگزاری نشست‌های علمی، جایگاه علمی آن فرزانگان را احیا کنیم.
وی در ادامه افزود: دفتر تبلیغات اسلامی افتخار دارد که نخستین سلسله از این جلسات را با نام مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار می‌کند.
حجت‌الاسلام سید حسن ربانی درس خارج حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی را از برجسته‌ترین دروس خارج حوزه علمیه خواند و اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، آرای فقهی آن مرجع فقید تکیه‌گاهی برای حوزه علمیه، طلاب و فضلا در دوران غربت اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) بود.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS