دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آرشیو صوتی و متنی دروس خارج حوزه در اینترنت

No image
آرشیو صوتی و متنی دروس خارج حوزه در اینترنت مدیر عامل مؤسسه صدای بهار از راه‌اندازی آرشیو صوتی و متنی دروس خارج حوزه علمیه قم در اینترنت خبر داد.
جواد جوادی، مدیرعامل مؤسسه صدای بهار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، گفت: آرشیو صوتی دروس خارج حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و حسین نوری همدانی و آیات عبدالله جوادی آملی و جعفر سبحانی هم اکنون در سایت اینترنتی مؤسسه صدای بهار در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
وی ادامه داد: این آرشیو به صورت روزانه به روز رسانی می‌شود و علاقه‌مندانی که موفق نمی‌شوند به صورت زنده از دروس این مدرسان سطوح عالی استفاده کنند، می توانند پس از اتمام درس با مراجعه به آرشیو صوتی از درس ارایه شده در آن روز بهره‌مند شوند.
وادی با اشاره به راه ‌اندازی آرشیو متنی دروس خارج حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی به صورت روزانه افزود: با رایزنی انجام شده با دفتر آیت‌الله جوادی آملی، آرشیو متنی دروس خارج این مدرس حوزه علمیه نیز تا چند روز آینده راه‌اندازی می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد آرشیو متنی دروس آیت‌الله نوری همدانی نیز به زودی راه‌اندازی شود.
مدیر عامل مؤسسه صدای بهار امکان جستجوی کلمه‌ای در آرشیو متنی را از ویژگی‌های بسیار کارآمد این بخش دانست و اظهار داشت: راه‌اندازی بخش آرشیو صوتی و متنی دروس خارج با استقبال خوبی به ویژه از سوی طلاب شهرستان‌ها روبه‌رو شده است.
گفتنی است،‌ موسسه صدای بهار تاکنون اقدام به پخش زنده دورس خارج فقه حضرت آیت الله مکارم شیرازی، حضرت آیت‌الله نوری همدانی، اصول آیت الله سبحانی، فقه و اصول آیت الله موسوی جزایری و درس تفسیر آیت الله جوادی آملی از طریق اینترنت کرده است.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.eshia.ir یا http://www.baharsound.com/eshia به صورت زنده از دروس خارج فقه، اصول و تفسیر حوزه علمیه استفاده و سوالات خود را نیز به صورت زنده بپرسند.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS