دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی سبحانی؛ عقاید روشن و تکالیف دینی آسان، دو رمز انتشار سریع اسلام در جهان است.

No image
آیت الله العظمی سبحانی؛ عقاید روشن و تکالیف دینی آسان، دو رمز انتشار سریع اسلام در جهان است.
آیت‌الله سبحانی در جمع نمازگزاران روزه‌دار در مدرسه علمیه حجتیه قم، عقاید و مبانی روشن و تکالیف دینی آسان را دو ملاک برتری اسلام نسبت به سایر ادیان الهی دانست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله جعفر سبحانی، امروز در ادامه جلسات تفسیر سوره رعد که در مدرسه علمیه حجتیه قم برگزار می‌شود، با اشاره به تفاوت‌های دین مبین اسلام با ادیان دیگر گفت: عقاید و مبانی مکتب اسلام، همه فهم و عبارات آن برای توده مردم روشن و واضح است.
وی در ادامه افزود: تکالیف دینی و عبادی اسلام نیز بسیار آسان و بر اساس توان افراد تبیین شده است.
مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم اظهار داشت: بر خلاف مکتب والای اسلام، دین مسیحیت و یهودیت عقاید بسیار بدفهم و تکالیف دینی سخت و مشکل دارند.
آیت‌الله سبحانی بیان داشت: رمز انتشار سریع اسلام در جهان، درک مردم از این دو مزیت بزرگ اسلام نسبت به سایر ادیان است.
رییس مؤسسه امام صادق(ع) در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از افراط و تفریط برخی مبلغان و انذار و یا تبشیر بیش از اندازه در مناطق تبلیغی، خاطر نشان کرد: مبلغان نباید مردم را نسبت به رحمت الهی مأیوس کرده و یا آنها را به انجام گناه جری کنند.
آیت‌الله سبحانی با اشاره به این که مبلغ موفق کسی است که بتواند مردم را میان خوف و رجا نگه دارد، تأکید کرد: نباید مردم را به شفاعت ائمه اطهار(ع) آن‌چنان امیدوار کنیم که از انجام گناهان ابا نداشته باشند.
استاد سطوح عالی حوزه علیمه قم در پایان فقه تشیع را به دلیل بهره‌گیری از حجت باطنی که همانا عقل است، برتر و بالاتر از فقه‌های دیگر دانست و گفت: فقه پویای شیعی ضمن بهره‌مندی از عقل، عدل را از ظلم تشخیص داده و اصول اجتهادی و مسایل بنیادین و عملی خود را بر اساس عقل و شریعت بنا می‌کند.
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS