دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی؛ حوزه نیازمند شبکه ماهواره‌ای مستقل است

No image
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی؛ حوزه نیازمند شبکه ماهواره‌ای مستقل است حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیر حوزه علمیه قم بر تاسیس شبکه ماهواره‌ای مستقل از سوی حوزه علمیه تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی، دوشنبه گذشته در دیدار آیت الله مقتدایی، مدیر جدید حوزه علمیه قم ضمن تبریک قبول این مسؤولیت خطیر به وی گفت: انتظار امروز مردم از حوزه با زمان گذشته بسیار تفاوت کرده است. حوزه امروز باید بتواند پاسخگوی نیازهای فکری و مذهبی مردم باشد.
وی با تأکید بر ضرورت تبلیغ و ترویج معارف دین با استفاده از ابزارهای روز اظهار داشت: حوزه باید خود را به همه وسائل ارتباطی و رسانه‌ای دنیای امروز مجهز کند و با ایجاد یک شبکه‌ ماهواره‌ای مستقل، دین مقدس اسلام را به زبان‌های زنده دنیا تبلیغ کند.
این مرجع تقلید با تأکید بر حفظ استقلال حوزه، ارتباط همیشگی علما و طلاب با مردم را از امتیازات حوزه خواند و افزود: مردم باید بدون وجود مانعی با علماء و روحانیان در ارتباط باشند و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند و مسؤولان امر نیز با برنامه‌ریزی‌ صحیح، زمینه حضور طلاب را در مناطق روستایی و شهری فراهم کنند.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، رمز موفقیت روحانیت را مردمی بودن این قشر دانست و اظهار داشت: روحانیت بایست با حفظ شؤونات، زی طلبگی، قناعت و ساده‌زیستی، وظیفه اصلی خویش را که همان هدایت و ارشاد مردم است، انجام دهد.
وی به بخشی دیگر از وظایف مدیریت حوزه علمیه اشاره کرد و افزود:حوزه باید با شناسایی نخبگان علمی، وسایل آموزش و رفاه آنان را فراهم کند و در این راه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طلاب و فضلای حوزه علمیه، جامعیت علمی کسب کنند.
این مرجع تقلید در پایان خطاب به مدیر حوزه علمیه قم گفت: مسؤولیت جدید شما بسیار سنگین است و اینجانب با توجه سوابق بسیار خوب شما و حسن ظنی که همیشه به جنابعالی داشته‌ام، امیدوارم بتوانید با درایت و تدبیر در خدمتگزاری به حوزه علمیه که صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم (عج) است، به موفقیت‌‌های بزرگی نائل شوید و قلب آن وجود مقدس از شما خشنود شود.
در ابتدای این دیدار آیت الله مقتدایی، مدیر جدید حوزه علمیه قم گزارش مبسوطی از وضعیت کنونی حوزه علمیه قم، حوزه‌های شهرستان‌ها و برنامه‌ها و طرح‌های خود ارایه کرد.
گفتنی است، آیت الله مقتدایی، در اولین ملاقات رسمی خود با مراجع تقلید، دوشنبه گذشته با حضور در بیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS