دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ؛ باید طلاب متخصص در فرقه شناسی تربیت شوند

No image
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ؛ باید طلاب متخصص در فرقه شناسی تربیت شوند گروهی از طلاب تهرانی شرکت‌کننده در اردوی عقیدتی مشهد مقدس، با آیت الله العظمی صافی دیدار کردند.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این دیدار حضور در برنامه‌های آشنایی با شبهات را برای طلاب ضروری دانست و افزود: طلاب امروز باید با همه شبهات آشنایی کامل داشته و با فراگیری اصول و افکار فرقه‌های منحرف ، به اظهارات پوچ آنان با دلیل و منطق پاسخ دهند.
این مرجع تقلید افزود: باید طلابی متخصص در فرقه شناسی تربیت کنیم تا برابر هجمه‌های دشمن توان مقابله داشته باشیم.
صافی گلپایگانی ضمن تشکر از ایجاد چنین اردوهایی گفت: طلابی که در تهران مشغول فراگیری علوم حوزوی هستند باید در کنار توجه به دروس اصلی حوزه، دروس عقایدی را به نحو صحیح و سالم فرا گیرند زیرا همین امروز هم برای آغاز این کار دیر شده و دشمن با تمام توان فعالیت ضد شیعه را پی‌گیری می‌کند.
وی نفش آقا نجفی اصفهانی را در مقابله با فرقه‌های ضاله اساسی دانست و گفت: باید حوزه‌ها و طلاب کتاب‌های این عالم برجسته را در زمینه پاسخ به شبهات مطالعه کنند تا با شیوه و فن پاسخ‌گویی به شبهات آشنا شوند.
این مرجع تقلید، پاسخگویی به شبهات را منحصر به جنبه علمی ندانست و گفت: ائمه جماعات و طلاب نباید خود را محدود به افراد پیرامون خود کنند بلکه باید با نگاهی جهانی بنا به مقتضیات زمان و با بهره از وسایل و امکانات روز به دفع شبهات بپردازند.
وی تشکیل چنین دوره‌هایی را در کنار مضجع شریف رضوی باعث پیشرفت و موفقیت بیشتر این دوره‌ها دانست و بر تداوم آن تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS