دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله العظمی نوری همدانی؛ اسلام با علم سطحی موافق نیست.

No image
آیت الله العظمی نوری همدانی؛ اسلام با علم سطحی موافق نیست.
آیت‌الله العظمی نوری‌ همدانی گفت: بیان و قلم دو ابزار و نعمت بسیار بزرگ است که برای هر اهل علمی لازم و ضروری است، اگر انسان عالم باشد، ولی قلم یا بیان نداشته باشد برای جامعه مفید نخواهد بود.
 
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در دیدار اعضای موسسه نورالثقلین افزود: در قرآن کریم نظر و تفکر مورد تاکید قرار گرفته و همواره تدبر در آیات آفاقی و انفسی مانند خلقت انسان حیوان، زمین، آسمان و نیز تامل در تاریخ و جریان‌های گذشته را گوشزد کرده است.
نوری‌ همدانی با اشاره به لزوم حضور مسلمانان در عرصه‌های مختلف علمی تاکید کرد: شناخت سنت‌های خداوند در قرآن بسیار ضروری است و اسلام با علم سطحی موافق نیست و همواره تاکید کرده، مسلمانان باید اهل تدبر و تفکر باشند و علوم را با دقت تجزیه و تحلیل کنند.
وی در پایان با بیان اینکه انسان باید تلاش کند تا به فضایل اخلاقی مورد نظر اسلام دست یابد، گفت: از برکات و فضایل نماز اول وقت نباید غفلت کرد و هیچ عاملی برای خودسازی موثرتر از سحرخیزی نیست.
 
 
 
منبع:  www.isna.ir
 

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS