دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران؛ بسیاری از مسوولان نظام افتخار شاگردی آیت الله مصباح را دارند

No image
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران؛ بسیاری از مسوولان نظام افتخار شاگردی آیت الله مصباح را دارند جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در جمع طلاب حوزه علمیه قم گفت: جنگ امروز، جنگ فتنه و خدعه است و در این جبهه غبارآلود، دشمن با لباس دوست وارد میدان کارزار شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، 22 خردادماه، در نشست سیاسی مدرسه علمیه معصومیه قم، عرصه مبارزه با دشمن امروزی را عرصه فرهنگی عنوان کرد و گفت: جنگ امروز، جنگ فتنه و خدعه است و در این جبهه غبارآلود، دشمن با لباس دوست وارد میدان کارزار شده است.
وی با بیان این که جنگ در این میدان از جنگ های نظامی بسیار مشکل تر و پیچیده تر است، اظهار داشت: کسانی می توانند در این عرصه باقی بمانند که از بصیرت کافی برخوردار باشند.
رییس ستاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: دشمنان اسلام و انقلاب که از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب های فراوانی دیده‌اند، امروز با نفوذ در افکار مردم، سعی در تغییر باورهای آنان داشته و افرادی را در خود کشور، برای پیشبرد اهداف شوم خود به کار گرفته‌اند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان اخیر حجت الاسلام محتشمی پور درباره آیت الله مصباح یزدی اشاره و خاطر نشان کرد: امروز دشمنان به وسیله همین افراد خودی، دنبال ضربه زدن به ریشه‌ها و استوانه های بنیادین نظام و انقلاب هستند.
وی تأکید کرد: علامه مصباح یزدی، از مردان میدانی بود که در برابر افکار التقاطی دشمنان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایستادگی کرده و امروز بسیاری از مسؤولین کشوری افتخار شاگردی ایشان را دارند.
حجت الاسلام ذوالنور ادعای کسانی را که در کنار امام بودن را فضیلت دانسته و با این مشخصه، به دنبال سهم خواهی هستند را نادرست دانست و یادآور شد: همان‌طور که پس از پیامبر(ص) بسیاری از نزدیکان ایشان، امیرالمؤمنین علی(ع) را تنها گذاشتند، امروز هم مشخص نیست که نزدیکان و منصوبین امام راحل(ره) در خط ولایت فقیه باقی مانده و علی دوران را تنها نگذاشته باشند.
رییس ستاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه به پیشینه جریان اصلاحات و روند واپس خوردگی آنان در جامعه اشاره و تصریح کرد: افرادی که پس از امام راحل(ره) از مناصب خود استعفا کرده و رهبر معظم انقلاب را تنها گذاشتند، پس از مدتی با شعارهای فریبنده به رأس امور بازگشتند و سپس در این دوران اصلاحات، با جوسازی های تخریبی در جامعه، سعی بر بحران آفرینی در کشور را دارند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: پس از روشن شدن ماهیت آنها در نزد جامعه، امروز این جریان برای ادامه حیات سیاسی خود به ایجاد بحران در کشور پرداخته و در کار مجلس و دولت خدمتگزار اختلال ایجاد می‌کنند.
حجت الاسلام ذوالنور با انتقاد از سخنان کسانی که رأی مردم و قراردادهای اجتماعی را منشأ مشروعیت ولایت فقیه می‌دانند، خاطر نشان کرد: مشروعیت ولایت فقیه امری الهی بوده و مقبولیت و حضور مردم، زمینه اجرایی را برای آن فراهم می آورد.
وی با بیان این که کسانی که مطالبی همچون نقد امام راحل را مطرح می کنند خود به هیچ عنوان جنبه نقد را نداشته و فقط به دنبال تضعیف جایگاه امام خمینی (ره) و ولایت فقیه هستند، اظهار داشت: جریان اصلاحات تمامی آرمان های امام و انقلاب را زیر پا گذاشته و امروز افرادی همچون آیت الله مصباح یزدی را که از یاوران واقعی امام و انقلاب و حافظ آرمان ها و اصالت های آنها در جامعه بوده اند دشمن قلمداد می کنند.
حجت الاسلام ذوالنور در پایان به برخی از کارهایی که در مسیر تخریب آرمان های امام خمینی(ره) و انقلاب توسط جریان اصلاحات و در زمان حاکمیت آنها صورت گرفته بود اشاره کرد.
منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

Powered by TayaCMS