دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مدیر حوزه علمیه قم ؛ حقوق بشر از اصول اساسی اسلام است

No image
مدیر حوزه علمیه قم ؛ حقوق بشر از اصول اساسی اسلام است مدیر کل تبلیغات اسلامی و معاونان آن اداره با مدیر حوزه علمیه قم دیدار کردند.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مقتدایی در این دیدار یکی از وظایف مهم روحانیت را رسالت تبلیغ بیان کرد و گفت: امروز تبلیغ بدون پشتوانه مالی، به نتیجه نخواهد رسید و با بودجه‌های کافی در این زمینه می‌توان تبلیغات گسترده و متنوع انجام داد.
وی افزود: با ایجاد مؤسسات در زمینه‌های فرهنگی مختلف، می‌توان خدمات بهتری به شهرها و روستاها ارائه داد و در این راستا سازمان تبلیغات توانسته خدمات خوبی به جامعه ارائه دهد.
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: مراکز فرهنگی تا آنجا که می‌توانند علوم قرآنی را گسترش دهند، زیرا قرآن بهترین راه برای ایجاد معنویت در قلوب جوانان است.
آیت‌الله مقتدایی گفت: با گذشت 30 سال از شکل‌گیری انقلاب اسلامی، بسیاری از نقاط کشور نیاز به حضور روحانی مستقر دارند.
مدیر حوزه علمیه قم، ساخت خانه‌های عالم را برای حضور روحانیون در شهرها و روستاها بسیار مفید دانست و افزود: سازمان تبلیغات اهتمام بیشتری به ساخت خانه عالم و شناسایی مناطق مورد نیاز روحانی کند تا در این میان حوزه علمیه نیز با همکاری آن سازمان بتواند روحانی به آن محل برای استقرار دائمی اعزام کند.
وی هدایت و ساماندهی هیئات مذهبی از سوی سازمان تبلیغات را اقدام بسیار مناسبی عنوان کرد و افزود: با ساماندهی این هیئات از ترویج خرافات در جامعه جلوگیری خواهد شد.
حقوق بشر از اصول اساسی اسلام است
آیت الله مقتدایی همچنین در دیدار نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، گفت: رعایت حقوق بشر و امور مربوط به یونیسف در همه ابعادش، بالاتر از آنچه در آیین‌نامه منشور سازمان ملل آمده است، در ایران رعایت می‌شود.
مدیر حوزه علمیه قم اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، استکبار جهانی برخلاف منشور سازمان ملل همواره جمهوری اسلامی ایران را متهم به عدم رعایت حقوق بشر نسبت به خانم‌ها کرده است که این امر به دور از واقعیت است.
وی افزود: اسلام، حجاب را که باعث پیشرفت و سلامت خانم‌ها می‌داند اما دشمنان آن را موجب عقب‌افتادگی خانمها می‌دانند و آن را به عدم رعایت حقوق بشر تعبیر می‌کنند، در حالی که در جمهوری اسلامی ایران و در کنکور ورودی دانشگاه‌ها در سال 87، هفتاد و سه درصد از بانوان شرکت کرده‌اند.
آیت‌الله مقتدایی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که از ایران توسط رسانه‌های غربی به جهان منتشر می‌شود، کذب محض است و یونیسف باید با تحقیق و بررسی کارشناسانه نسبت به رعایت حقوق بشر در ایران حقیقت را بیان کند.
نایب رییس جامعه مدرسین تصریح کرد: خیلی از اموری که در برنامه‌های یونیسف آمده است، مردم ایران آن را به عنوان احکام دینی خود انجام می‌دهند.
وی یادآور شد: ما درباره کودکان، بالاترین دستورات اسلامی را داریم و به قدری مسائل کودک در اسلام رعایت شده است که حتی در اسم‌گذاری او به پدر و مادر سفارش شده است.
مدیر حوزه علیمه قم با اشاره به آمادگی حوزه علمیه قم برای همکاری با یونیسف در همه ابعاد، گفت: عدم رعایت حقوق دیگران از دیدگاه اسلام بدترین نوع ظلم و ستم شناخته شده به گونه‌ای که حتی‌ تحقیر کودک توسط والدین مورد ملامت قرار گرفته است.
در این دیدار کریستن سالازار فولکمن، نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران با ارائه گزارشی از فعالیت‌های یونیسف درایران و همچنین در جهان، گفت: یونیسف فعالیت خود را به چند منطقه تقسیم کرده است که در هر منطقه یک نماینده دارد.
وی افزود: یونیسف ارتباط خوبی با رهبران مذهبی در کشورهای اسلامی از جمله با روحانیون ایران دارد، زیرا روحانیون و رهبران مذهبی در ارتباط‌ با مردم نقش کلیدی دارند و یونیسف از این طریق می‌تواند از کمک‌های آنان بهره‌مند شود
سالازار گفت: یونیسف کتابی را با همکاری دانشگاه امام صادق (ع) از نظرات روحانیون برای جلوگیری از ایدز و همچنین رعایت حقوق کودک منتشر کرده است.


منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

Powered by TayaCMS