دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

15 آذر ماه برگزار می شود؛

No image
15 آذر ماه برگزار می شود؛ نخستین همایش اساتید اخلاق حوزه های علمیه سراسر کشور
________________________________________
رسا، سرویس فرهنگی ـ مرکز مشاوره حوزه علمیه قم، پانزدهم آذرماه، نخستین همایش اساتید اخلاق حوزه های علمیه سراسر کشور را در قم برگزار می‌کند.
حجت الاسلام محمدحسین حق جو، مدیر مرکز مشاوره حوزه علمیه قم، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا از برگزاری نخستین همایش اساتید اخلاق حوزه های علمیه سراسر کشور با حضور بیش از صد و بیست استاد اخلاق در قم خبر داد.
وی زمان برگزاری این همایش را پانزده آذر ماه اعلام کرد و افزود: همایش اساتید اخلاق حوزه باهدف کاربردی کردن اخلاق در حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.
حجت الاسلام حق جو با بیان این‌که تاکنون صد و بیست استاد اخلاق در حوزه‌های علمیه شناخته شده‌اند، خاطرنشان کرد: تاکنون مباحث اخلاقی تنها به صورت موعظه‌ ارایه می شد که در نظر داریم با برگزاری این همایش مباحث اخلاقی را در حوزه‌های علمیه کاربردی کنیم.
وی انگیزه سازی، اطلاع رسانی و ارائه راهکارهای عملی اخلاق را از اهداف مهم این همایش دانست و یادآور شد: آسیب شناسی نسل جوان، راهکارها، پیش بینی و چاره اندیشی و علل و عوامل کاهش اخلاق ازجمله مباحث این جلسات به شمار می‌آید.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان ʆ) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

تعامل اعراب مسلمان و ایرانیان (6) نقش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در فتح ایران

این نوشتار در نقد سلسله مقالاتی است که فتح ایران توسط اعراب مسلمان را یکی از مقاطع تلخ تاریخ معرفی نموده‌اند.
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
Powered by TayaCMS