دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

نویسنده: سیدعلی موسوی

رئیس پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلام

  1. شروع این داستان جلو سفارت ترکیه در نگاه اول مسئله عضویت سوئد در ناتو را پر رنگ میکند. شروع این امر توسط یک شهروند عراقی_سوئدی شاید گمانه زنی‌ها را به سمت توطئه در عراق ببرد، آتش زدن پرچم عراق در دور دوم نیز همین امر را بیشتر آفتابی میکند. واقعیت این است که آتش زدن قرآن و پرچم عراق بیشتر به انسجام داخلی عراق و جهان اسلام کمک خواهد کرد، لذا هدف دیگری باید پشت تکرار این ماجرا باشد. هرچند تقویت جریان الحاد و هرزگی در سراسر جهان اسلام پروژه‌ای مشهود است که در ایران به وضوح هجمه پر قدرتش را احساس میکنیم. همین هجمه به شکلی دیگر در سراسر جهان اسلام از مصر و مغرب و تونس تا عربستان و عراق جاری است. اما مسئله بیش از جهان اسلام، یک بازی حرفه ای برای به انحراف کشیدن یک بحران داخلی و پیوند زدن آن به سیاهی لشکر هرزه و ملحد در درون جهان اسلام است.

 

  1. به قدرت رسیدن ترامپ نشانه‌ای بود از آغاز دومینوی قدرت گرفتن جریان راست در مقابل دموکراتهای لیبرال و سوسیالیست در غرب. زیر بنای این اتفاق رنگ باختن همه شعارهای لیبرال دموکراسی و حتی سوسیال دموکراسی است. دلیل این امر آن است که نه دموکراسی سوسیال توانست رویای عدالت را به ارمغان آورد و نه دموکراسی لیبرال توانست رفاه و رونق رویایی اش را محقق سازد.

 

  1. اما هیچ یک از این دو به اندازه انحطاط اخلاقی غرب برای مردمش درد آور نیست. تنها بدیل، بازگشت به سمت معنویت، خانواده، ارزشهای دینی و اخلاقی است. مدتهاست فشار الیگارشیک حاکمیت غرب از هنجارسازی هرزگی زن به سمت هنجارسازی همجنس‌بازی رفته است و این یعنی نابودی خانواده. خانواده مسئله مرکزی جریان راست است.

 

  1. دیکتاتوری فئودالیته _سرمایه‌داری همانطور که توانست قبل از پیمان وستفالیا ، دین را به استخدام منافع کشورگشایانه خود بکشاند، بار دیگر هم به دنبال مصادره خانواده به سمت محوریت بخشی به پیوند خونی، قومیت و ملی گرایی است. اما این چندان با منافع حاکمیت استکبار طاغوتی جهانی امروز سازگار نیست. جهان تک قطبی از خاطرات تلخ جنگ دوم جهانی به نفع خود بهره برده و خواهد برد.

 

  1. مسأله اصلی ساخت دیگری غیر ملی برای دنیای غرب است و چه چیزی بهتر است اسلام. اسلاموفوبیا همیشه توسط برخی جریان‌های مسیحی ایوانجلیست مرتبط با صهیونیسم مدیریت می شد و توانست سوخت جنگ عراق و افغانستان را فراهم کند. بی آبرویی این جریان نیز جلوی چشمان مردم غرب است. غرب ناچار از هدایت موج رو به رشد راست است. این بار هدف ساخت دوباره دیگری اسلام به‌عنوان دشمن، برای مردم غرب است؛ اما از زبان ملحدینی از درون جهان اسلام.

 

  1. اکنون این جریان اسراییلی _ صهیونیستی طمع همه مومنین دنیای غرب را در سر می‌پروراند، تا دیگری این میل نوین به سمت دین را به خارج از دنیای غرب، یعنی جهان اسلام متوجه کند و در نهایت با تعمیم آن به همه ادیان بتواند دوباره دین گرایی را مهار سازد. هرچند پاپ متوجه این بازی است؛ اما جریان حاکم در غرب با قدرت پروژه اش را به پیش خواهد برد و پاپ بیش از اینها مهار جریان سکولار حاکم است. در این میان بیشترین نفع را از این بازی بزرگ هرچند جریان سرمایه‌داری صهیونیستی جهانی برده است؛ اما اسراییل در این وضعیت نزار بیشترین بهره کوتاه مدت را خواهد برد. آدرس درست را سید حسن نصرالله داد: «پای موساد در میان است» اما مسئله بیش‌تر بحرانی در داخل غرب است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

Powered by TayaCMS