دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تغییر ساعت رسمی کشور

No image
تغییر ساعت رسمی کشور شورای نگهبان برای اعلام نظر در خصوص تغییر ساعت رسمی کشور مهلت خواست
سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت که این شورا برای اعلام نظر در خصوص طرح تغییر ساعت رسمی کشور که اواخر ماه گذشته به تصویب نمایندگان ملت رسیده بود از نهاد قانونگذاری درخواست استمهال کرد.
دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان که با خبرنگار مهر گفتگو می کرد، متذکر شد: اعضای شورای نگهبان بر این باور هستند که مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر ساعت رسمی کشور نیازمند بررسی و کارشناسی بیشتر است و بر این اساس برای اعلام نظر در این زمینه، از نهاد قانونگذاری مهلت خواستند.
لازم به یادآوری است؛ طرح فوریتی تغییر ساعت رسمی کشور که یک بار به دلیل دخالت قوه مقننه در امور اجرایی از سوی شورای نگهبان قانون اساسی رد شده بود، بعد از اصلاحاتی در نشست علنی 31 مرداد سال جاری مجلس شورای اسلامی و با 121 رای موافق، 54 رای مخالف و 7 رای ممتنع تصویب شد.
بر اساس این طرح که دولت با آن مخالفت کرده است، از این پس هر ساله ساعت رسمی کشور در ساعت 24 نخستین روز فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده شده و در ساعت 24 روز 30 شهریور ماه، به حال سابق برگردانده می شود

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
ارائه 94 مقاله از دانشگاه تبریز در 23 کشور جهان

ارائه 94 مقاله از دانشگاه تبریز در 23 کشور جهان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: طی 9 ماهه نخست امسال 94 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز با حضور در مجامع علمی 23 کشور اروپایی و آسیایی آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی خود را ارائه کردند.
Powered by TayaCMS