دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تغییر ساعت رسمی کشور

No image
تغییر ساعت رسمی کشور شورای نگهبان برای اعلام نظر در خصوص تغییر ساعت رسمی کشور مهلت خواست
سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت که این شورا برای اعلام نظر در خصوص طرح تغییر ساعت رسمی کشور که اواخر ماه گذشته به تصویب نمایندگان ملت رسیده بود از نهاد قانونگذاری درخواست استمهال کرد.
دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان که با خبرنگار مهر گفتگو می کرد، متذکر شد: اعضای شورای نگهبان بر این باور هستند که مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر ساعت رسمی کشور نیازمند بررسی و کارشناسی بیشتر است و بر این اساس برای اعلام نظر در این زمینه، از نهاد قانونگذاری مهلت خواستند.
لازم به یادآوری است؛ طرح فوریتی تغییر ساعت رسمی کشور که یک بار به دلیل دخالت قوه مقننه در امور اجرایی از سوی شورای نگهبان قانون اساسی رد شده بود، بعد از اصلاحاتی در نشست علنی 31 مرداد سال جاری مجلس شورای اسلامی و با 121 رای موافق، 54 رای مخالف و 7 رای ممتنع تصویب شد.
بر اساس این طرح که دولت با آن مخالفت کرده است، از این پس هر ساله ساعت رسمی کشور در ساعت 24 نخستین روز فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده شده و در ساعت 24 روز 30 شهریور ماه، به حال سابق برگردانده می شود

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

No image

اسرار غیبت امام زمان

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS