دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

تمهیدات عید فطر

No image
تمهیدات عید فطر
به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد عیدیان در نشست خبری ستاد برگزاری نماز عیدفطر که امروز در محل مصلی تهران برگزار شد افزود: ستاد برگزاری نماز عید فطر از ساعت 5 تا 10:30 صبح روز عید آماده خدمت‌رسانی به مردم است.
 
وی با اشاره به شرح وظایف کمیته‌های خدماتی، ایمنی، فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، امنیتی ـ انتظامی، اطلاع‌رسانی، پشتیبانی، برنامه‌ریزی و کنترل پروژه و کمیته نماز یادآورشد: شرح وظایف این کمیته‌ها تعیین و به هر یک ابلاغ شده است.
عیدیان با اشاره به ایستگاههای مترو در اطراف مصلی تهران عنوان کرد: 2 هزار و 500 دستگاه اتوبوس به همراه تعداد قابل توجهی تاکسی و ون کار سرویس‌دهی به نمازگزاران را برعهده دارند و در عین حال 5 پارکینگ برای حدود 15 هزار خودرو سواری درنظر گرفته شده است.
وی با اشاره به برنامه‌ پذیرایی از نمازگزاران خاطرنشان کرد: حدود 30 ایستگاه پذیرایی در بیرون از محل برگزاری نماز تعبیه شده است و در عین حال بسته‌هایی حاوی مواد خوراکی و نقشه مسیر و محل استقرار اتوبوسها در اتوبوسها به نمازگزاران داده می‌شود.
جانشین رییس ستاد برگزاری نماز عید فطر تصریح کرد: بخش عمده هماهنگی ترافیکی و خدماتی ستاد در قسمت شمالی مصلی مشرف به اتوبان رسالت می‌شود که به دلیل حجم زیاد جمعیت چند گاردریل میان اتوبان برداشته و مسیر را برای ساعاتی باز خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این که چرا ایستگاههای پذیرایی در داخل مصلی تعبیه نشده توضیح داد: به دلیل اشغال فضای نمازگزاران و ازدحام جمعیت و نیز به دلیل مسایل امنیتی برای بسته‌های مواد خوراکی این ایستگاهها به تناسب ورودیهای مصلی در خارج از محوطه نماز تعبیه شده است.
به گزارش ایسنا، عیدیان با اشاره به تدابیر بهداشتی و پزشکی اتخاذ شده در ساعات برگزاری نماز عید، اظهار کرد: سال گذشته حدود 49 مورد اورژانس پزشکی برای نمازگزاران پیش آمد که این 49 مورد به صورت سرپایی و یا انتقال به بیمارستان رسیدگی شدند. همچنین در سال جاری نیز شرکت شهر سالم یک بیمارستان صحرایی را مستقر می‌کند و در عین حال نیروهای اورژانس تهران و جمعیت هلال احمر در محل مصلی حاضر خواهند بود و تلاش می‌شود کمترین مشکل پیش آید.
وی خاطرنشان کرد: هنوز محدودیتهای ترافیکی محل برگزاری نماز به ستاد ارسال نشده است، ولی قطعا مشابه سال قبل خواهد بود و سعی می‌شود چند مورد ایراد سال قبل برطرف شود.
جانشین رییس ستاد برگزاری نماز عید فطر در پاسخ به این که برگزاری این برنامه چه هزینه‌ای را به همراه داشته، بیان کرد: هزینه‌های صورت گرفته برای سیستمهای صوتی، فرش، زیباسازی، غیره که در محل مصلی صورت گرفته و در واقع نوعی سرمایه‌گذاری است و نمی‌تواند هزینه مشخصی را برای آن برآورد کرد.

 

Powered by TayaCMS

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز چهارشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با بیست و نهم شعبان المعظم سال 1428 هجری قمری و برابر است با دوازدهم سپتامبر 2007 میلادی.
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
No image

تمهیدات عید فطر

Powered by TayaCMS