دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا

محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا توانست با انجام تحقیقات گسترده در عرصه مطالعات مغزی از راز چگونگی تشخیص اشیاء در فضا از سوی مغز هنگامی که تنها صدایی از آنها شنیده می شود پرده بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سالهای طولانی است که دانشمندان به دنبال ارایه توضیحی در این خصوص بوده اند که چگونه افراد می توانند گفتگویی را در فضایی شلوغ و پرتراکم حتی زمانی که چندین گفتگوی مختل کننده دیگر نیز در جریان است درک کنند؟ اما اکنون به نظر می رسد دستاورد بی سابقه کوروش صابری استادیار علوم شناختی دانشگاه کالیفرنیا در اروین پاسخی بر این معما باشد.

این محقق ایرانی با استفاده از تکنیک MRI کاربردی توانسته است به این درک روشن برسد که چگونه مغز می تواند اشیاء مختلف را در فضا تشخیص دهد هنگامی که شخص آنها را شنیده و لزوما نمی بیند.

کوروش صابری -

محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا در اروین

کوروش صابری و تیم تحقیقاتی اش در آزمایشگاه "کوروش صابری" در دانشگاه کالیفرنیا در اروین تلاش کرده اند تا موضوعات انسانی را در معرض صداهای مختلف قرار دهند.

به گزارش مهر، گاهی اوقات این صداها از مکان های مختلفی در نزدیکی موضوع مورد نظر منتشر شده و با صداهای دیگری در راه رسیدن به گوش و مغز ترکیب می شوند اما مغز به راحتی صدای اصلی را تشخیص می دهد.

صابری و تیم تحقیقاتی همراهش نخستین محققانی در جهان هستند که از صداهای تفکیک شده مجازی-واقعی در یک محیط MRI کاربردی برای بازتولید آزمون های صوتی طبیعی با هدف مطالعه عملکرد مغز استفاده می کنند

به گزارش مهر ، نتیجه دوم آناست که به نظر می رسد اطلاعات شنیداری فضایی در منطقه عصبی پردازش می شوند که Planum Temporale نام دارد. این پردازش به شیوه ای صورت می گیرد که می تواند تفکیک سازی منابع چندگانه صوتی را تسهیل کند.

صابری و تیم تحقیقاتی همراهش نخستین محققانی در جهان هستند که از صداهای تفکیک شده مجازی-واقعی در یک محیط MRI کاربردی برای بازتولید آزمون های صوتی طبیعی با هدف مطالعه عملکرد مغز استفاده می کنند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

No image

اسرار غیبت امام زمان

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS