دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

No image
دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد نخستین دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.
دبیر ستاد سی‌امین سالگرد انقلاب اسلامی ‌در حوزه‌ی هنری کشور و مسؤول واحد شفاهی دفاع ‌مقدس در حاشیه‌ی راه‌اندازی این دفتر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در چهارمحال و بختیاری گفت: ایستادگی، مقاومت و مظلومیت مردم جنگ‌زده که بدون هیچ‌ اعتراض و ناله‌ای زندگی می‌کردند، باید برای نسل جوان که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، آشکار شود.
حجت‌الاسلام سعید فخرزاده افزود: ظرف وجودی واقعیت بیرونی دوران دفاع بیش‌تر از ظرف تأثیرگذاری آثار یک داستان‌نویس است که اثر خود را ویرایش و آرایش کند. حماسه‌ی بزرگ دفاع مقدس مشابه‌سازی نشده؛ چراکه مطالعه‌ی جنگ عمیق نبوده و زوایای گوناگون دفاع مقدس برای هنرمندان و علاقه‌مندان مکشوف نشده است.
به گفته‌ی او، دفتر ادبیات مقاومت و پایداری در زمینه‌های خاطره‌نویسی و تحقیق دفاع ‌مقدس در سطح ادبی فعالیت می‌کند.
محمدرضا سمیع - مسؤول واحد ادبیات مقاومت و پایداری حوزه‌ی هنری چهارمحال و بختیاری - نیز ضبط و ثبت اسناد انقلاب به صورت شفاهی و ارائه‌ی آن‌ها را به هنرمندان برای تولید آثار هنری و ادبی، از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی دفتر ادبیات مقاومت و پایداری دانست.
او همچنین گفت: فرهنگ جبهه را برای دستیابی به عدالت، مهرورزی، صیمیت و وحدت ملی باید گسترش داد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز چهارشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با بیست و نهم شعبان المعظم سال 1428 هجری قمری و برابر است با دوازدهم سپتامبر 2007 میلادی.
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
No image

تمهیدات عید فطر

Powered by TayaCMS