دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

روز آتش‌نشانی و ایمنی

سریعاً کلیة افراد را به خارج از ساختمان هدایت کنید. - شیر اصلی گاز را ببندید و مواد آتش‌زا و کپسول گاز را به بیرون منتقل کنید.
روز آتش‌نشانی و ایمنی
روز آتش‌نشانی و ایمنی

موارد رعایت ایمنی هنگام آتش نشانی

سریعاً کلیة افراد را به خارج از ساختمان هدایت کنید. - شیر اصلی گاز را ببندید و مواد آتش‌زا و کپسول گاز را به بیرون منتقل کنید. - بیاد داشته باشید که بزرگترین خطر ناشی از آتش‌سوزی در مکانهای سربسته، خطر ناشی از خفگی است. نه سوختگی سطح بدن. از وارد شدن مجدد به ساختمان به شدت خودداری نمایید. - اگر داخل ساختمان گیر افتاده‌اید یا ناچار به ماندن در آنجا هستید، از ماسک یا پارچة مرطوب جهت پوشاندن دهان و بینی استفاده کنید تا لااقل دستگاه تنفسی شما آسیب کمتری ببیند. - اگر آتش‌سوزی در یکی از اتاقها اتفاق افتاده، پیش از خروج از ساختمان،
درب آن اتاق و کلیة درهای منتهی به آن اتاق را ببندید. - از باز کردن درب و پنجرة اتاقی که دچار حریق شده است به شدت پرهیز کنید. چرا که خطر گسترش آتش‌سوزی و حتی انفجار (بدلیل رسیدن هوا و اکسیژن) وجود دارد. اگر نمی‌دانید که در اتاق بسته آتش‌سوزی وجود دارد یا خیر، با احتیاط، درب و دستگیره را لمس نمایید. - در اولین فرصت ممکن، با آتش‌نشانی تماس بگیرید. - چنانچه در ساختمان گیر افتاده‌اید، به یکی از اتاقهای روبه‌بیرون پناه ببرید. در را ببندید، با استفاده از پارچه و ملحفه، راه نفوذ دود به اتاق از منافذ در را مسدود کنید، پنجره را باز کنید و کمک بخواهید بدن خود را با لباس و پارچه‌های ضخیم و مقاوم به آتش بپوشانید اگر بر اثر آتش کوچکی که در مقابل شماست، برگهای خشک و بوته‌های کوچک اطراف آتش گرفته‌اند، با جارو یا تکه‌های چوب، آتش را پخش و سپس خاموش کنید. - جهت خاموش کردن آتش، دستکش به دست داشته باشید. - چنانچه با آتش‌سوزی بزرگی مواجه هستید، زمان را از دست ندهید ورت شعاعی و با حداکثر توان از صحنه دور شوید و به فضای باز و امن پناه ببرید. - بلافاصله آتش‌نشانی یا جنگلبانی را در جریان گذارید. - چنانچه در میان آتش محصور شدید، روی زمین خم شوید، صورت، سر، دستان و حداکثر سطح بدنتان را با پارچه‌ای ضخیم و مقاوم به آتش بپوشانید. - اگر لباستان آتش گرفت، سریعاً زبانه‌های آتش را با کت یا پارچة ضخیم دیگری خاموش کنید، آنرا به دور خود بپیچید و روی زمین بغلتید تا شعله خاموش شود. به خاموش شدن ظاهری شعلة آتش اعتماد نکنید. با وزش باد و تغییر شرایط، ممکن است درختان و چوبها دوباره مشتعل شوند و فاجعة عظیمی ببار آورند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز چهارشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با بیست و نهم شعبان المعظم سال 1428 هجری قمری و برابر است با دوازدهم سپتامبر 2007 میلادی.
No image

تمهیدات عید فطر

Powered by TayaCMS