دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی

No image
ساخت نانوذرات برای انتقال مستقیم داروها به تومورهای سرطانی گروهی از دانشمندان در آمریکا نانوذرات کنترل از راه دوری ساخته اند که می توانند داروها را مستقیما به تومورهای سرطانی منتقل کنند.
دانشگاه MIT در پاسخ به خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: دانشمندان دانشگاه MIT این نانو ذرات را ساخته و در تشریح عملکرد آنها اعلام کردند که این نانوذرات کنترل از راه دور بوده و هنگامی که با استفاده از یک میدان مغناطیسی تحریک می شوند داروها را برای از بین بردن تومورهای سرطانی منتشر می کنند.
این ابتکار عمل که نتایج آن در شماره اخیر نشریه "مواد پیشرفته" منتشر شده است می تواند به ارایه تکنیک های نوین درمانی با تمرکز بر از بین بردن هدفمند تومورهای سرطانی منجر شود.
این محققان در مراحل نخست بررسی های خود نانوذرات چند منظوره قابل تزریق به بدن را ساخته بودند که پس از ورود به بدن از طریق جریان خون به تومورهای سرطانی رسیده و موجب از بین رفتن آنها می شده است.
اما در تحقیقات اخیر که نسخه پیشرفته تری از بررسی های گذشته است، دانشمندان تلاش کردند تا امکان استفاده و کنترل از این نانوذرات را در زمانهای مورد نظرشان بررسی کنند.
از این رو آنها سیستمی را ارایه کردند که شامل نانوذراتی است که خاصییت ابرپارا مغناطیسی داشته و زمانی که در معرض میدان های مغناطیسی قرار می گیرند، گرما از خود منتشر می کنند و بدین ترتیب موجب از بین رفتن تومورها می شوند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

No image

اسرار غیبت امام زمان

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با پنجم رمضان سال 1428 هجری قمری و برابر است با هفدهم سپتامبر 2007 میلادی.
Powered by TayaCMS