دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

مضرات شعر فاسد، از مواد مخدر بیشتر است

No image
مضرات شعر فاسد، از مواد مخدر بیشتر است آیت الله صافی گلپایگانی در جمع اعضای هیئت مدیره کانون شاعران و مداحان استان قم، با تأکید بر ترویج فرهنگ اخلاق و معنویت توسط شاعران و مداحان گفت: مضرات یک شعر و مطلب فاسد،‌ برای جامعه و جوانان بیشتر از مواد مخدر است. این مرجع تقلید با بررسی مقاطعی از تاریخ، از جمله قصیده معروف فرزدق، بیان داشت: یکی از مفاخر شیعیان، شعرایی هستند که در طول تاریخ با اشعار و مدایح خویش به ترویج مذهب کمک کرده‌اند و چه بسا یک قصیده اثری به مراتب بیشتر از هزاران سرباز و لشکر را درپی داشته است. وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از فرهنگ ما را اشعار شعرای بزرگ و متعهد تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: شعرای بزرگ و متعهد،‌ در شعرهای خود به همه مباحث اخلاقی و‌ اعتقادی مانند توحید، معارف، الهیات و مدح و ثنای ائمه طاهرین توجه داشته‌اند و از گزافه‌گویی و چاپلوسی پرهیز می‌کردند. این مرجع تقلید شعر را یکی از آیات بزرگ خداوند و دلیل بر وجود عالم غیب دانست و گفت:‌ شعر فقط یک ذوق و قریحه نیست، بلکه یکی از آیات بزرگ خداوند متعال است و نشان می‌دهد که انسان متصل به جاهای دیگر است و از این رو می‌تواند مضامینی عمیق را بیافریند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

پر بازدیدترین ها

امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز چهارشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1386 هجری شمسی ، مقارن است با بیست و نهم شعبان المعظم سال 1428 هجری قمری و برابر است با دوازدهم سپتامبر 2007 میلادی.
حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز

حل معمای چگونگی تشخیص اصوات در مغز توسط محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا
No image

تمهیدات عید فطر

Powered by TayaCMS