دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

آیت الله خزعلی؛ نهج البلاغه وارد مساجد شود

No image
آیت الله خزعلی؛ نهج البلاغه وارد مساجد شود دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر تأکید کرد: امامان جمعه و جماعات کشور هر هفته در مساجد حداقل یک بار از غدیر بگویند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله خزعلی، دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، در حاشیه همایش«اندیشه های آسمانی» در مشهد گفت: اگر بخواهیم فرهنگ غدیر در جامعه نهادینه شود؛ باید غدیر را به مساجد بیاوریم و فرازهای سازنده ای از نهج البلاغه، هر هفته در مساجد برای مردم بازگو شود.
وی به تأثیر برگزاری همایش فرهنگی ـ آموزشی«اندیشه های آسمانی» در رشد و تعالی جوانان مسجدی اشاره کرد و ادامه داد: جوان مسجدی باید دارای دو ویژگی بصیرت و اراده باشند.
آیت الله ابوالقاسم خزعلی اظهار داشت: بصیرت یعنی انسان ذهن و قلب خود را با خواندن قرآن کریم و کلمات قصار ائمه معصوم(ع) مأنوس کند و اراده یعنی مطالبی که درست است، به آن عمل کند.
وی به ویژگی یک جوان نمونه اشاره کرد و ابراز داشت: جوان مسجدی باید ارتباط خود را با خدا قوی کند و عبادات را با دقت به انجام رساند.
دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر به جوانان مسجدی توصیه کرد که اگر می خواهند الگویی نمونه برای خود انتخاب کنند، کتاب«خاک نرم های کوشک» اثر سعید عاکف که به زندگی شهید برونسی پرداخته است را مطالعه کنند.

منبع: خبرگزاری رسا

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

نگرانی از تبلیغ، چالش وحدت و کثرت حوزه علمیه

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با حوزه علمیه، اظهار مجدد نگرانی ایشان نسبت به نهاد دین و وظیفه‌ای است که بر دوش دارد. نگرانی که به‌صورت خاص بر ضعف امر تبلیغ در بین کارویژه‌های حوزه متمرکز شد و در نهایت راه‌حل اصلی ایشان، ایجاد کانون‌های عظیم ناظر به تبلیغ در دل حوزه علمیه قم، و سپس سایر حوزه‌های کشور بود.
از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی

در یادداشتی با عنوان «از تبلیغ تا دانش تبلیغ؛ با تمرکز بر تجربه جهان مسیحی»، روش تبلیغ جریان‌های دینی مسیحی را مورد بررسی قرار داده است
پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

پشت صحنه قرآن سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟

در یادداشتی با عنوان «پشت صحنه قرآن‌سوزی چه بازی‌ای در جریان است؟» به تبیین ابعاد تازه‌ای از این ماجرا پرداخته است.
ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

ترامپِ احمق رسانه‌ها، یا محصول دین‌داران خاموش؟!

تصویر عمومی جامعه نخبگان ایران از ترامپ، زاییده هژمونی رسانه‌های الیگارشیک لیبرال و سوسیال‌دموکرات آمریکایی، فردی احمق و هرزه است و این فاصله‌ای عمیق از تصویر واقعی ترامپ در آمریکا دارد. رأی آوردن ترامپ محصول یک جریان قدرتمند دین‌دار خاموش در آمریکا بود که تصمیم به فریادزدن گرفت و ترامپ نیز بهترین بازی سیاسی را در این چارچوب داشت و همچنان در حال ادامه‌دادن این بازی خطرناک برای آینده لیبرالیسم آمریکایی و حتی رقیب سوسیال‌دموکرات آن است.
حجاب‌ گستری استوار

حجاب‌ گستری استوار

حجاب آنچنان که از آن بر می‌آید یک مطلوبیّت و یک رفتار ساده و سطحی نیست که بتوان در دوران معاصر با یکی دو توصیۀ ساده از آن حراست نمود. باید عقبۀ نظری نیرومندی برای حراست از این پارۀ مؤثر زندگی متعالی و عفیفانه فراهم کرد.
Powered by TayaCMS