دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

افتخار لباس طلبگی

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در مراسم عمامه گذاری شماری از طلاب حوزه علمیه قم، پوشیدن لباس روحانیت را افتخار بزرگی برای طلاب دانست.این مرجع تقلید اظهار داشت: قدر خود را بدانید که در چنین مکان مقدسی حضور یافته اید و به ترویج معارف اهل بیت(ع) می پردازید، در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) کوشا باشید و از احادیث و روایات اهل بیت(ع) بهره لازم را بگیرید...
No image
افتخار لباس طلبگی
افتخار لباس طلبگی آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در مراسم عمامه گذاری شماری از طلاب حوزه علمیه قم، پوشیدن لباس روحانیت را افتخار بزرگی برای طلاب دانست. این مرجع تقلید اظهار داشت: قدر خود را بدانید که در چنین مکان مقدسی حضور یافته اید و به ترویج معارف اهل بیت(ع) می پردازید، در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) کوشا باشید و از احادیث و روایات اهل بیت(ع) بهره لازم را بگیرید. وی با بیان این که در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) طلاب وظیفه سنگینی را به عهده دارند، گفت: در تحصیل علوم حوزوی کوشا باشید و بدانید که رضایت امام زمان(عج) در درس خواندن و گام برداشتن شما برای ترویج فرهنگ و معارف دینی است. وی در ادامه امر به معروف و نهی از منکر، هدایت مردم و تعلیم علوم و معارف قرآنی را از خواسته های امام عصر(عج) دانست و خواستار تلاش هرچه بیشتر طلاب برای جلب رضایت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) شد. آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: کسانی که در تحصیل علوم حوزوی کوشا باشند و در این راه مخلصانه گام بردارند، در حقیقت قلب مقدس امام زمان(عج) را شاد می کنند. وی همچنین تأکید کرد: قدر ولایت اهل بیت(ع) را بدانید که ولایت از بزرگ ترین نعمت های الاهی است و براساس روایات فراوان مقامی بالاتر از ولایت نیست.
روزنامه رسالت

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

اهمیت شعار سلاح هسته‌ای ندادن در اذهان عمومی

در تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا، همیشه گزینه حمله اتمی چالش‌برانگیز بوده و هست. عده‌ای می‌گویند: وقتی آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمن اصلی ما سلاح اتمی دارند و تجربه نشان‌داده، اگر لازم شود هیچ تعارفی در استفاده از آن ندارند، پس ما هم باید سلاح اتمی داشته باشیم.
باغ خسروشاهی

باغ خسروشاهی

کی از شبهاتی که در سال‌های اخیر سبب تحریف امام در ذهن نسل جوان شده است این ادعا است که برخی می‌گویند امام در باغ‌های بزرگ و مجلل اطراف جماران زندگی می‌کردند و بااین‌وجود در رسانه‌ها به مردم یک‌خانه کوچک و ساده به‌عنوان محیط زندگی ایشان نمایش داده می‌شد
دوگانه نهضت و نظام

دوگانه نهضت و نظام

برخی دوگانه‌ها را ابتدا درک نمی‌کنیم ولی به مرور که مشغول کاری علمی می‌شویم یا طرحی عملی را به پیش می‌بریم متوجه آن می‌شویم و بعد بر سر آن دو راهی به انتخابی خاص دست می‌زنیم.
چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

چرا ظهور حاج قاسم، خارج از نظم جمهوری اسلامی امکان تاریخی ندارد؟

شهید سلیمانی بی‌شک در زمره شخصیت‌هایی است که جامعه ایرانی بشدت از وی متأثر خواهد بود. احتمالاً در طول تاریخ هیچ بدرقه‌ای به میزان تشییع پیکر او شکوهمند نبوده است.
آب و برق مجانی می‌شود!

آب و برق مجانی می‌شود!

Powered by TayaCMS