دانشنامه پژوهه بزرگترین بانک مقالات علوم انسانی و اسلامی

بزرگترین دروغگوى دنیا!

به راستى بزرگترین دروغگوى دنیا کیست؟پاسخ این سوال را کمتر کسى مى داند زیرا ابزارهاى دقیق و کارآمدى جهت آمارگیرى از دروغگویان در این کره خاکى وجود ندارد.! البته در برخى کشورها دروغگویان جمعیت زیادى را تشکیل مى دهند!یکى از این کشورها انگلستان است که درصد قابل توجهى از مردم آن به خرافه پرستى عادتى مزمن پیدا کرده اند.در این کشور جادوگران با خیالى آسوده...
No image
بزرگترین دروغگوى دنیا!
بزرگترین دروغگوى دنیا! زندگى غربی به راستى بزرگترین دروغگوى دنیا کیست؟پاسخ این سوال را کمتر کسى مى داند زیرا ابزارهاى دقیق و کارآمدى جهت آمارگیرى از دروغگویان در این کره خاکى وجود ندارد.! البته در برخى کشورها دروغگویان جمعیت زیادى را تشکیل مى دهند!یکى از این کشورها انگلستان است که درصد قابل توجهى از مردم آن به خرافه پرستى عادتى مزمن پیدا کرده اند.در این کشور جادوگران با خیالى آسوده به زندگى خود ادامه مى دهند و در آمد مناسبى نیز دارند.مسلما هر کجا که خرافات پاى مى گذارد دروغ نیز در کنار آن رشد پیدا خواهد کرد.این قاعده ایست که کمتر کسى مى تواند منکر آن شود.در این میان انگلیسى ها به افراد درئغگو و خیالپردازان جایزه مى دهند! اخیرا عنوان «بزرگترین دروغگوى جهان» به خاطر گفتن داستانى درباره یک زیردریایى آلمانى جنگ جهانى دوم که جهت رمزگشایى تلویزیون دیجیتال به انگلیس حمله‌ور شد، به مردى به نام «جانی» اختصاص یافت. جان گراهام، ملقب به «جانى چاخان» برنده مسابقه سالانه دروغترین قصه دنیا شد که در پارک ملى «لیک دلستریکت» انگلیس برگزار شده است. این مرد 69 ساله ادعا مى‌کند به طور اتفاقى با زیردریایى BOAT-U برخورد کرده که این زیردریایى در همان لحظه آماده حمله به شهر وایت هاون بوده است. وایت‌ماون، اولین شهر در کشور انگلیس بوده که تلویزیونهاى آن از سیستم آنالوگى به دیجیتالى تغییر یافت. گراهام در گفت‌وگو با رادیو بى بى سى اصرار کرده که داستانش عین واقعیت است. برنده شدن افرادى مانند جانى در انگلستان نشانه اقبالى است که نسبت به خرافه و دروغ در این کشور و برخى کشورهاى اروپایى وجود دارد.شاید بهتر باشد کل دروغگویان جهان به انگلستان مهاجرت کنند و با دروغگویان سرزمین بریتانیا رقابتى نزدیک را آغاز نمایند.در هر حال تماشاى جدال دروغگوها خالى از لطف نخواهد بود.
روزنامه رسالت

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

پرسش و پاسخ چگونگی یاری کردن اهل بیت(ع) بخش اول

پرسش و پاسخ چگونگی یاری کردن اهل بیت(ع) بخش اول

در آموزه‌های اهل بیت(ع) به ویژه ائمه اطهار(ع) طلب یاری کردن توسط آن بزرگواران مطرح شده است.
پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

پیامدهای تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی چه بود؟

دوره پهلوی را می‌توان دوره رشد و گسترش بهائیت دانست. بسیاری از چهره‌های شاخص بهائیت در این دوره، با بهره‌مندی از حمایت‌های ویژه شاه، سمت‌های سیاسی و اقتصادی متعددی را به دست آوردند.
چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

چگونه عاشورا مسیر اسلامِ شیعی و شیعیانِ ایرانی را تغییر داد؟

درباره عوامل گرایش ایرانیان به علویان و مذهب تشیع، مورخان و پژوهشگران نظرات متفاوتی بیان کرده‌اند.
چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

چگونگی متخلق شدن به اخلاق فاضله(کیمیای اخلاق)

انسان چگونه خودش را به اخلاق فاضله متخلق کند و از رذایل اخلاقی دوری نماید؟ چگونه این معنا را در مرحله عمل پیاده کند؟ علمای اخلاق می‌گویند: ابتدا انسان باید حالت موجود نفس را حفظ کند و سپس به تهذیب رذایل و جبران ضررهای گذشته بپردازد.
Powered by TayaCMS